1. Niedziela Adwentu – 29.11.2020

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu i nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na końcu czasów, a zarazem przygotowania do dobrego przeżycia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Liturgicznym znakiem oczekiwania jest Msza św. zwana Roratami. W naszym kościele Msza św. roratnia odprawiana będzie we wtorki i czwartki o godz. 7.00. Dzieci wraz z opiekunami zapraszam na roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – święto św. Andrzeja, apostoła.

Czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

Piątek – wspomnienia św. Barbary, patronki górników i hutników.

Dzisiaj na Mszach św. święcimy opłatki, którymi połamiemy się przy wigilijnym stole.

Można nabywać świece Caritas, rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W tym dniu przypada I piątek miesiąca. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i  możliwość spowiedzi.  Tradycyjne odwiedziny chorych od godz. 8.30. Po Mszy św. nie będzie spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

Jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

Pomoc Charytatywna Potrzebującym „Bądź Dobry jak Chleb” zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca na Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Jednocześnie przypominamy, że bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00 w „Barce” przy klasztorze. Dziękujemy za wszelkie ofiary na cele charytatywne składane do skarbonki św. Antoniego.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za wszelkie ofiary składane na tacę, w kopertach i na konto parafii.

Naszym parafianom, dobrodziejom, sympatykom naszej świątyni i  gościom życzę błogosławionego tygodnia i całego czasu Adwentu.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Monika Palonek. Jej pogrzeb odbędzie się we środę (02.12.) o godz. 14.00 w Kaplicy Cmentarnej w Wieliczce. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie”.