1. Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Jeszcze dziś po Mszach Świętych istnieje możliwość posypania głów popiołem dla osób, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w liturgii Środy Popielcowej.

Zachęcam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30, a  w niedzielę o 14.15  Gorzkie Żale. Kazania na Gorzkich Żalach głosi Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie ks. dr Michał Kania. Przypominam, że uczestnicząc w nabożeństwach „Drogi Krzyżowej” oraz „Gorzkich Żali” można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, brak przywiązania nawet do grzechu lekkiego oraz modlitwa w intencjach Ojca św.)

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii planujemy w dniach 18.03 – 20.03.2021 r. (piątek-niedziela).

W środę i piątek po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

W niedzielę i Środę Popielcową złożyliśmy ofiarę w kwocie 11 084 zł na dotkniętych skutkami wojny na Ukrainie.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu ofiarę jałmużny postnej można składać do skarbonki św. Antoniego.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!

Naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom życzę zdrowia,  błogosławionej niedzieli, Bożego błogosławieństwa na cały tydzień i owocnego przeżywania Wielkiego Postu.

Po każdej Mszy św. odmawiamy modlitwę o pokój i śpiewamy Suplikacje.