1. Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021

Rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Jeszcze dziś po Mszach Świętych istnieje możliwość posypania głów popiołem dla osób, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w liturgii Środy Popielcowej.

Zachęcam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30, a  w niedzielę o 14.00  Gorzkie Żale. Kazania na Gorzkich Żalach głosi Ks. Michał Nędza. Przypominam, że uczestnicząc w nabożeństwach „Drogi Krzyżowej” oraz „Gorzkich Żali” można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, brak przywiązania nawet do grzechu lekkiego oraz modlitwa w intencjach Ojca św.)

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii planujemy w dniach 19.03 – 21.03.2021 r. (piątek-niedziela).

Jutro święto katedry św. Piotra Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu św. Franciszku.

Zachęcam do nabycia okolicznościowej gazety „Chrystus i Ty” („Chit”) dotyczącej tematyki Roku św. Józefa.

W zeszłą niedzielę  w czasie kwesty na pomoc dla Tymka złożyliśmy kwotę 3500 zł i 10 EUR. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękuje nauczycielom, dzieciom i młodzieży za udział  w kweście.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu ofiarę jałmużny postnej można składać do skarbonki św. Antoniego.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom życzę owocnego przeżywania Wielkiego Postu.