1. Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Jeszcze dziś po Mszach Świętych istnieje możliwość posypania głów popiołem dla osób, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w liturgii Środy Popielcowej.

Zachęcam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30, a  w niedziele o 14.15  Gorzkie Żale. Kazania na Gorzkich Żalach będzie głosił O. Mariusz Marciniec – michaelita. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona jest na dekoracje Grobu Pańskiego i inne dekoracje.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii planujemy w dniach 10.03 – 12.03.2023 r. (piątek-niedziela).

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i  możliwość spowiedzi.  Tradycyjne odwiedziny chorych od godz. 8.30. O 17.30 Droga Krzyżowa. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII.

Młodzież klas ósmych przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w środę o godz. 18.00.

W sobotę święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej. O godz. 17.30 różaniec w intencji naszej Ojczyzny.

Pomoc  Charytatywna Potrzebującym „ Bądź Dobry jak Chleb” zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca o 20.30 na Apel Jasnogórski. Bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00 w „Barce” przy klasztorze. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary „Jałmużna postna” do skarbonki św. Antoniego.

Są nowe numery „Gościa Niedzielnego”, miesięcznik dla najmłodszych „Staś” i gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Spotkanie z Chrystusem i Boże błogosławieństwo niech nas umacnia w naszej wielkopostnej przemianie.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Wioletta Leśniak. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…