16. Niedziela Zwykła

W kalendarzu liturgicznym:

  • Poniedziałek – Wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • Wtorek – Święto św. Jakuba, apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o śp. ks. Krzysztofie Winiarskim
  • Środa – Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP
  • Piątek – Wspomnienie św. Szarbela, prezbitera
  • Sobota – Wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza

Tradycyjne błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów po Mszach świętych w sobotę, niedzielę i poniedziałek. Będzie można złożyć ofiarę na misyjne środki transportu biorąc udział w akcji „1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku” organizowany przez MIVA Polska – organizacji na rzecz zakupu misyjnych środków transportu. Szczegóły na plakacie.

Dzisiaj po raz trzeci obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który ustanowił Papież Franciszek na czwartą niedzielę lipca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych drogich Seniorach.

Stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” z Krakowa dzisiaj po Mszach świętych zbiera ofiary w celu pomocy w celu pomocy Dominikowi, który cierpi na zespół Downa i wymaga ciągłego leczenia oraz rehabilitacji. Darczyńcom będą rozdawane krzyżówki, kolorowanki i notesiki.

W terminie 7.08.10.08.2023r. organizujemy pielgrzymkę na Pomorze Zachodnie. W programie: Stargard – Szczecin – Świnoujście – Międzyzdroje – Gryfice – Kołbacz. Szczegółowy program w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii.

Władze Wieliczki zapraszają na 7. Rocznicę Światowych Dni Młodzieży w dniach 29-30 lipca na Campus Misericordiae w Brzegach. W tym wyjątkowym miejscu odbędą się spotkania modlitewne i muzyczne m.in. koncert Małej Armii Janosika w sobotę 29 lipca o godz. 19.30, natomiast w niedzielę o 19.00 wystąpi Orkiestra Wojciecha Zwierniaka. Szczegóły znajdują się na plakacie.

Urząd Miasta i Gminy Wieliczka prowadzi nabór wniosków o dofinansowanie wymiany starych kotłów węglowych na ekologiczne: gaz, biomasa. Nabór trwa do końca lipca 2023 roku. Jest to już ostatnia możliwość otrzymania dofinansowania z gminy w kwocie 7 000 zł. W celu otrzymania szczegółowych informacji zapraszam do kontaktu z ekodoradcami w Urzędzie Gminy przy ul. Bolesława Limanowskiego 32 w Wieliczce.

Zachęcam do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrotechnicznego. Zbiórka będzie miała miejsce na placu przy kościele od dnia 24 lipca do dnia 4 sierpnia do godziny 15.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy oraz rodakom, którzy pozostali na wschodzie.

Dziękuję za wszelkie ofiary składane na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Naszym Parafianom i wszystkim Gościom życzę błogosławionej niedzieli i łask w nowym tygodniu. Wszystkim przeżywającym wakacje i czas urlopu życzę udanego wypoczynku.