17. Niedziela Zwykła

W kalendarzu liturgicznym:

  • Poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • Wtorek – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  • Piątek – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

W środę (2 sierpnia) we wszystkich kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

W każdą środę o 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu I piątek miesiąca o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Tradycyjne odwiedziny chorych od godz. 8.30.

 W I sobotę miesiąca różaniec w intencji naszej Ojczyzny o godz. 17.30.

Pomoc  Charytatywna Potrzebującym „Bądź Dobry jak Chleb” zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca o 20.30 na Apel Jasnogórski. Bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00 w „Barce” przy klasztorze. Dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone dla potrzebujących składane do puszki św. Antoniego.

Na zakup misyjnych środków transportu dla Stowarzyszenia MIVA Polska złożyliśmy ofiarę 3750 zł. i 45 euro. Serdeczne podziękowanie tym, którzy włączyli się w tę akcję.

4 sierpnia (piątek) do godz. 15.00 odbędzie się przy naszym kościele zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, lodówki, mikrofalówki, telewizory, komputery, odkurzacze, kuchenki, telefony itp.). Jest ona realizowana w ramach akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”.

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i parafia św. Wojciecha w Krzeczowie zapraszają na Mszę świętą w niedzielę 6 sierpnia o 12:00 pod Krzyżem w Krzeczowie, która zostanie odprawiona w łączności z Papieżem Franciszkiem i uczestnikami Mszy Posłania kończącej w tym dniu Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Zaproszenie kierujemy do młodych, którzy nie mogli pielgrzymować do Portugalii, do rodzin pielgrzymów oraz wszystkich, którym bliskie jest dzieło Światowych Dni Młodzieży. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

Plan transmisji telewizyjnych wydarzeń ŚDM 2023 również znajduje się na plakacie.

Dziękuję za wszelkie ofiary składane na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Naszym Parafianom i wszystkim Gościom życzę błogosławionej niedzieli i łask w nowym tygodniu. Wszystkim przeżywającym wakacje i czas urlopu życzę udanego wypoczynku.