17. Niedziela Zwykła – 26.07.2020

W tym tygodniu  przed Mszą św. wieczorną nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Kancelaria parafialna w poniedziałek i piątek będzie nieczynna. W ważnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

• Środa – wspomnienie św. Marty.
  • Piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
  • Sobota – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

W pierwszą sobotę miesiąca Pomoc  Charytatywna Potrzebującym „ Bądź Dobry jak Chleb ” zaprasza na Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Jednocześnie informujemy iż bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych suchych i konserwowych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy  poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00. w „Barce” przy klasztorze. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone dla potrzebujących pozostawiane  w puszcze św. Antoniego.

W przyszłą niedzielę (2 sierpnia) we wszystkich kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

Zbliża się czwarta rocznica Światowych Dni Młodzieży. W  sobotę (1 sierpnia) na Campus Misericordiae o godz. 20.00 odprawiona zostanie Droga Krzyżowa, a zaraz po niej zakończeniu o godz. 21.00 Procesja Światła. W niedzielę (2 sierpnia) o godz. 19.00 Msza święta. W ciągu dnia, jak również w nocy odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Adam Akowacz. Jego pogrzeb odbędzie się jutro (27.07.) o godz. 14.30 w Kaplicy Cmentarnej w Wieliczce. „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie”.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w pracy i podczas wypoczynku. Podróżujących polecamy opiece św. Krzysztofa.