19. Niedziela Zwykła – 09.08.2020

• Poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • Wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.
  • Środa – wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy.
  • Czwartek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.
  • Piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

W sobotę 15 sierpnia  wypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwana w tradycji polskiej świętem Matki Boskiej Zielnej, a także 100. rocznica Cudu nad Wisłą. Msze św. jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie bukietów z ziół i kwiatów.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, w nawiązaniu do tragicznych wydarzeń, które dotknęły dnia 4 sierpnia br. mieszkańców Bejrutu w Libanie, zwraca się z apelem o przeżycie najbliższej niedzieli 16 sierpnia br. jako dnia solidarności z mieszkańcami zniszczonego miasta. Razem z modlitwą połączymy w tym dniu ofiarę zbieraną do puszek przed kościołami, przeznaczoną za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz dotkniętych cierpieniem.

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł w związku z ostatnimi zachorowaniami na terenie naszej Gminy i miasta prosi o zachowanie ostrożności i zasad ustalonych przez instytucje władzy państwowej. Komunikat jest zamieszczone w całości w gablotce przed kościołem i na naszej stronie internetowej. Serdecznie dziękuję za wyrozumiałość i przestrzeganie zasad sanitarnych w naszym kościele, które służą naszemu wzajemnemu dobru i bezpieczeństwu.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Można zabrać czasopismo „Miłujcie się!”.

W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności śp. Maria Jarek i śp. Kazimierz Smaha. We wtorek o godz. 11.00 w Kaplicy Cmentarnej w Wieliczce odbędzie się pogrzeb śp. Małgorzaty Małajewicz.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w pracy i podczas wypoczynku.