2. Niedziela Adwentu – 06.12.2020

Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu. Obchodzimy dzisiaj także Dzień Modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspominamy również św. Mikołaja, biskupa.

W naszym kościele Msza św. roratnia odprawiana jest we wtorki i czwartki o godz. 7.00. Dzieci wraz z opiekunami zapraszam na roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.

Można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Część ofiar przeznaczona jest także dla Scholki i na pomoc dla ubogich z naszej parafii.

W tym roku nie będzie spowiedzi przedświątecznej z udziałem większej ilości kapłanów. Zachęcam do korzystania z tego sakramentu już teraz i nie odkładania go na ostatnią chwilę przed świętami. W naszym kościele jest możliwość spowiedzi codziennie przed każdą Mszą św. (można także zgłosić taką potrzebę po Mszy św.).

Już od jutra będzie możliwość  odwiedzin z posługą sakramentalną chorych, w podeszłym wieku, którzy nie wychodzą z domu. Proszę takie osoby zgłaszać u mnie osobiście, aby ustalić dogodny termin.

W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek św. Ambrożego, we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za wszelkie ofiary składane na tacę, w kopertach i na konto parafii. Naszym parafianom, dobrodziejom, sympatykom naszej świątyni i  gościom życzę błogosławionego tygodnia. Na adwentowe prostowanie ścieżek naszego życia przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.