2. Niedziela Adwentu

Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu. Obchodzimy dzisiaj także Dzień Modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

7 grudnia w środę o godz. 17.00 w naszym kościele będzie możliwość spotkania ze św. Mikołajem. Zainteresowanych rodziców proszę o kontakt z Siostrą Rafaelą. Proszę także o obecność Scholkę, ministrantów i lektorów.

W tym tygodniu w liturgii: we wtorek  św. Mikołaja – biskupa; w środę św. Ambrożego –  biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

W naszym kościele Msza św. roratnia odprawiana jest we wtorki i czwartki o godz. 7.00. Dzieci wraz z opiekunami zapraszam na roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.

Można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Część ofiar przeznaczona jest dla naszej Scholki.

W tym roku spowiedź przedświąteczną planujemy wtorek 20 grudnia. Zachęcam do korzystania z tego sakramentu już teraz i nie odkładania go na ostatnią chwilę przed świętami. W naszym kościele jest możliwość spowiedzi codziennie przed każdą Mszą św. (można także zgłosić taką potrzebę po Mszy św.).

Młodzież klas VIII przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w środę o godz. 18.00.

W sobotę na Mszy świętej o godz. 18.00 poświęcenie medalików, które są już zakupione. Zapraszam rodziców i dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii świętej.

Już od jutra będzie możliwość  odwiedzin z posługą sakramentalną chorych, w podeszłym wieku, którzy nie wychodzą z domu. Proszę takie osoby zgłaszać u mnie osobiście, aby ustalić dogodny termin.

W następną niedzielę będziemy przeżywać obchody II Dnia Modlitw o Dar Potomstwa, podczas którego będziemy modlić się za małżeństwa, które przez niepłodność nie mogą doczekać się dziecka.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za wszelkie ofiary składane na tacę, w kopertach i na konto parafii.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom i  Gościom życzę błogosławionego tygodnia.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janinę Jania, śp. Marię Michalik i śp. Władysławę Kowal – Banię.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…