2. Niedziela Wielkanocna

Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna, która kończy Oktawę Wielkanocną, zgodnie z życzeniem Pana Jezusa wypowiedzianym św. Faustynie, obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy też dzisiaj kolejny 78. Tydzień Miłosierdzia. Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, Komunia święta oraz modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia lub uczczenie obrazu Jezusa Miłosiernego. Proszę zabrać do naszych domów obrazek z Koronką do Miłosierdzia Bożego, film o Miłosierdziu Bożym a także  nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

W Archidiecezji Krakowskiej odbywa się Peregrynacja Ikony Świętej Rodziny z racji przeżywanego w kościele Roku Św. Rodziny. Ikona w naszym Dekanacie będzie od środy: w Podstolicach, Sygneczowie i Janowicach. Nawiedzenie Ikony będziemy przeżywać wspólnie z  parafią Sygneczów.

CZWARTEK – (Sygneczów)

16.00 – Przywitanie Ikony

17.00 – Różaniec

18.00 – Msza św. i czuwanie do godz. 21.00.

PIĄTEK – (Sygneczów)

8.00 – Czuwanie

14.30 – Msza św.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i pożegnanie Ikony Świętej Rodziny

W sobotę  rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w dzień powszedni będą sprawowane o godzinie 17.30, natomiast w niedziele o godzinie 14.30.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• Poniedziałek – Święto św. Marka,
  • Wtorek – Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.
  • Piątek – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

W piątek (29.04.) zapraszam na Mszę św. dzieci kl. III przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

W przyszłą niedzielę przy naszym kościele będzie kwesta na rehabilitację Jakuba Mistarza, chorego na niedowład spastyczny kończyn dolnych. Już kiedyś wspomogliśmy jego siostrę Klaudię, która choruje na tę samą chorobę.

Zapraszamy rodziny z naszej  parafii, które przyjęły uchodźców do korzystania z „Barki”. Osoby które chcą wesprzeć to dzieło w naszej parafii, mogą złożyć ofiarę do puszek, a rzeczy materialne przekazać do Barki albo do Klasztoru Sióstr Urszulanek na furtę.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom życzę radosnego przeżywania czasu paschalnego oraz wiele łask Bożych od Jezusa Miłosiernego.