2. Niedziela Wielkanocna

Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna, która kończy Oktawę Wielkanocną, zgodzie z życzeniem Pana Jezusa wypowiedzianym do św. Faustyny, obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy też dzisiaj kolejny 79. Tydzień Miłosierdzia. Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, Komunia święta oraz modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia lub uczczenie obrazu Jezusa Miłosiernego. Dzisiaj po Mszach św. adoracja Pana Jezusa z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

W piątek dzień szczególnej czci Pana Jezusa Miłosiernego. Od 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

W środę o godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest: „Gość Niedzielny” oraz „Dobre Nowiny”.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach. Dziękuje za ofiary złożone na Boży Grób w Jerozolimie i na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Caritas.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom i  Gościom życzę radosnego przeżywania czasu paschalnego oraz wiele łask Bożych od Jezusa Miłosiernego.