2. Niedziela Wielkiego Postu

Jak co roku II Niedziela Wielkiego Postu to niedziela „Ad Gentes” – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

W sobotę (19 marca) przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

Zachęcam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30, a  w niedzielę o 14.15  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona jest na dekoracje Grobu Pańskiego i inne dekoracje.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywać od piątku do niedzieli (18.03 – 20.03.2022 r.). Zapraszam na Mszę św. z nauką rekolekcyjną w piątek i sobotę o godz. 18.00 oraz na Msze św. niedzielne. Rekolekcje wygłosi ks. dr Jerzy Pytraczyk – Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. O 17.15 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17.30 Droga Krzyżowa, o 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu ofiarę jałmużny postnej można składać do skarbonki św. Antoniego. Można już nabywać przy wyjściu z kościoła przygotowane przez Caritas baranki na stół wielkanocny.

Pomoc Charytatywna „ Bądź Dobry jak Chleb” informuje iż punkt przyjmowania i wydawania  odzieży oraz prowiantu suchego dla potrzebujących otwarty jest w każdy poniedziałek od godz.18.30 do 20.00 w „Barce” przy klasztorze. Zapraszamy rodziny z naszej  parafii, które przyjęły uchodźców do korzystania z „Barki”. Osoby które nie mają możliwości przyjęcia uchodźców do swego domu, a chcą wesprzeć to dzieło w naszej parafii, mogą złożyć ofiarę do puszek, a rzeczy materialne przekazać do Barki albo do Klasztoru Sióstr Urszulanek na furtę.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Spotkanie z Chrystusem i Boże błogosławieństwo niech nas umacnia w naszej wielkopostnej przemianie.

Po każdej Mszy św. odmawiamy modlitwę o pokój i śpiewamy Suplikacje.