2. Niedziela Wielkiego Postu

Jak co roku II Niedziela Wielkiego Postu to niedziela „Ad Gentes” – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych. Chętnych do odmawiania wspólnego różańca, szczególnie ludzi młodych, zapraszam do modlitwy w drugiej i trzeciej Róży Różańcowej, gdzie brakuje paru osób. Telefony kontaktowe z naszymi zelatorkami: pani Czekaj tel. 792-414-013 oraz pani Raźniak tel. 730-608-506.

Zachęcam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30, a w niedziele o 14.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona jest na dekoracje Grobu Pańskiego i inne dekoracje.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywać od piątku do niedzieli. Zapraszam na Mszę św. z nauką rekolekcyjną w piątek i sobotę o godz. 18.00 oraz na Msze św. niedzielne. Rekolekcje wygłosi ks. Paweł Nowogórski, michaelita.

Rekolekcje dla naszej szkoły planujemy w dniach: 13.03-15.03.2023r. /od poniedziałku do środy/.

Młodzież klas ósmych przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w środę o godz. 18.00.

W środę Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, polecając ich trud i życie Panu Bogu i Maryi.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”, w której jest zaproszenie do kina na film o św. Józefie pt. „Opiekun”.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary „Jałmużna postna” do skarbonki św. Antoniego.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom i  Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Spotkanie z Chrystusem i Boże błogosławieństwo niech nas umacnia w naszej wielkopostnej przemianie.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Sosin. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…