wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata

czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

sobota – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyty jest zamieszczony w gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej.

W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. Od 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W niedzielę 22.01 przyjedzie do nas z rewizytą góralski zespół dziecięcy z Rokicin, aby po Mszy św. o godz. 11.00 wspólnie kolędować razem ze scholą „Sierczańskie Nutki”.

Młodzież klas ósmych przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkania, które odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 18.00.

Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, zaczerpnięte z Księgi Izajasza. Tydzień Modlitw
obchodzony będzie od 18 do 25 stycznia
. W Krakowie centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem bpa Damiana Muskusa odbędzie się
w niedzielę 22 stycznia o godzinie 19.00 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika 26.
Za uczestnictwo w krakowskim nabożeństwie centralnym można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest kolejny numer „Gościa Niedzielnego”.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za wszelkie ofiary składane na tacę, w kopertach i na konto parafii.

Wszystkim parafianom, dobrodziejom i gościom życzę błogosławionej niedzieli. Niech nas umacnia i prowadzi w naszym codziennym życiu Boże błogosławieństwo.