20. Niedziela Zwykła – 16.08.2020

Dziś w Kościele w Polsce dzień solidarności modlitewnej i materialnej z mieszkańcami Bejrutu. Przy wejściu do kościoła można złożyć ofiarę na ten cel.

W poniedziałki, środy, piątki i soboty przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu; odmawiamy dziesiątek Różańca i Litanię do św. Jana Pawła II oraz śpiewamy suplikacje. W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. Adoracja od 17.15  i dodatkowo Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.

Czwartek  – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

Piątek –  wspomnienie św. Piusa X, papieża.

Sobota –  wspomnienie Najświętszej  Maryi Panny, Królowej.

Odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej, patronki naszego kościoła, rozpoczniemy w niedzielę  23 sierpnia. Kazania na Mszach świętych wygłosi o. dr Krzysztof Wendlik OSPPE – przeor klasztoru oo. Paulinów w Warszawie. Na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy dziękować Panu Bogu za posługę w naszej parafii Sióstr: Agnes, Christofory i Małgorzaty.

We środę 26 sierpnia tradycyjna suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 18.00. Uroczystości będzie przewodniczył ks. kanonik Piotr Modelski – do czerwca tego roku proboszcz Parafii Ducha Świętego w Podstolicach i dziekan naszego dekanatu Wieliczka-Zachód, a obecnie proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmku. Serdecznie zapraszam Parafian i Gości do udziału w tych uroczystościach.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w pracy i podczas wypoczynku.