20. Niedziela Zwykła

W sobotę 26 sierpnia tradycyjna suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 18.00. Uroczystości będzie przewodniczył ks. dr Maciej Kowalski, trynitarz. Proszę o tradycyjne zaangażowanie w procesję: służbę liturgiczną ołtarza, panów niosących baldachim, niosących feretrony, dzieci sypiące  kwiaty i dzieci pierwszokomunijne.  Serdecznie zapraszam do udziału w tej uroczystości.

Spotkanie organizacyjne przed odpustem dla lektorów i ministrantów w piątek po Mszy świętej wieczornej.

Wzorem poprzednich lat podczas odpustu oraz w niedzielę będzie sprzedawany miód z Pasieki Pana Organisty.

Siostra Rafaela z naszym chórem dziecięcym będzie rozprowadzać własnoręcznie wykonane ciasteczka. Ofiary przy tej okazji złożone pozwolą na zorganizowanie dla dzieci różnych form rekreacji i wypoczynku.

W niedzielę 27.08 Parafia w Gorzkowie będzie przeżywać Jubileusz 100-lecia swego  istnienia, dlatego mamy zaproszenie na te uroczystości. Plakat z programem jest wywieszony przy wejściu do naszego kościoła.

 W liturgii Kościoła:

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  • Wtorek – wspomnienie NMP Królowej.
  • Czwartek – święto św. Bartłomieja, apostoła.

W sobotę Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza Ruch Światło-Życie, Domowy Kościół, Służbę Liturgiczną Ołtarza na 51 Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta.

W każdą środę o 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Dziękuję za wszelkie ofiary składane na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Proszę o zamykanie drzwi, ponieważ nasz kościół jest klimatyzowany.

Naszym Parafianom i wszystkim Gościom życzę błogosławionej niedzieli i łask w nowym tygodniu