Dziś w szczególny sposób czcimy Matkę Bożą Częstochowską – patronkę naszego kościoła i parafii. Kazania na Mszach świętych głosi ks. kanonik Rafał Buzała – dyrektor i kapelan Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Domu Pomocy Społecznej Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Zatorze. Na Mszy św. o godz. 9.00 dziękujemy Panu Bogu za posługę w naszej parafii Sióstr: Kazimiery, Bronisławy, Teodozji i Moniki.  Na Mszy św. o godz. 11.00 włączy się w liturgię Orkiestra Dęta z Koźmic Wielkich, a po Mszy św. będzie koncert przed kościołem.

We czwartek 26 sierpnia tradycyjna suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 18.00. Uroczystości będzie przewodniczył ks. Janusz Pasternak – wikariusz Parafii św. Pawła Apostoła w Wieliczce – Krzyszkowicach, a od czwartku wikariusz Parafii św. Marcina w Krzeszowicach. Proszę o tradycyjne zaangażowanie w procesję: służbę liturgiczną ołtarza, panów niosącym baldachim, niosących feretrony, dzieci sypiące  kwiaty i dzieci pierwszokomunijne.  Serdecznie zapraszam Parafian, Sympatyków naszego kościoła i Gości do udziału w tej uroczystości.

W liturgii Kościoła:

• Wtorek – święto św. Bartłomieja, apostoła.
  • Czwartek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  • Piątek – wspomnienie św. Moniki.
  • Sobota –  wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

Planujemy zorganizować pielgrzymkę w terminie: 15.09 – 19.09. 2021r. W programie m.in.: Gietrzwałd, Święta Lipka, Sokółka, Święta Woda, Olsztyn, Białystok, Wilczy Szaniec, Augustów i Dolina Rospudy. Szczegółowy program w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Dziękuję za zachowywanie podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom dziękuję za wspólną modlitwę, życzę błogosławionej niedzieli i szczęśliwego nowego tygodnia. Wszystkim przeżywającym wakacje i czas urlopu na terenie naszej parafii oraz wyjeżdżającym na urlop życzę udanego wypoczynku.