23. Niedziela Zwykła – 06.09.2020

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o 9.00 zmiana tajemnic Różańca świętego.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu we wtorek święto Narodzenia NMP.

Za tydzień w niedzielę (13 września br.) odbędzie się XXVIII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która będzie przebiegała pod hasłem: „Człowiek jest powołany do pełni życia”. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Następnie Msza Św. o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Spotkał nas zaszczyt, że w liturgii będzie zaangażowana „Schola Dorosłych” z naszej parafii. Zapraszamy do indywidualnego pielgrzymowania. Dla wszystkich, którzy nie będą mogli wziąć w niej udziału będzie transmisja na żywo za pośrednictwem internetu (adres strony: https://wdr.diecezja.pl).

Doroczne uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w sanktuarium mogilskim odbędą się w dniach 14-21 września. Szczegółowy program został wywieszony w przedsionku kościoła.

Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce kieruje do nas apel o ostrożność w kontakcie z osobami, które chcą wyłudzić pieniądze. O roztropność proszone są przede wszystkim osoby samotne i starsze. Nie należy zbyt pochopnie ulegać historiom usłyszanym przez telefon. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości zawsze możemy najpierw skontaktować się z Policją. Szczegóły apelu w gablocie przed kościołem.

Zobacz treść komunikatu

Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” można zabrać przy wyjściu z kościoła.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w pracy i podczas wypoczynku.