Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce XII Tydzień Wychowania pod hasłem „Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem”.

W liturgii Kościoła:

• Wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma.
  • Środa – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • Czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  • Piątek – wspomnienie św. Męczenników Korneliusza i Cypriana.

W niedzielę 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży, dlatego w tym dniu Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski ustanowił Dzień Modlitwy za Młodzież. Będzie również możliwość złożenia do puszki ofiary na cele duszpasterstwa młodzieży naszej diecezji, dekanatu i parafii.

Opactwo cysterskie w Mogile zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w dniach od 14 do 21 września. Szczegółowy program na plakacie.

W każdą środę o 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Prośby do Maryi możemy składać w kościele lub na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „zgłoś intencję”.

W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca. O 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 17.00, a po Mszy świętej wieczornej zbiórka lektorów i ministrantów.

Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkania, które odbywać się będą w poniedziałki i środy o godz. 18.00.

W dniach 1-2 października 2022 (sobota i niedziela) w Parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Sygneczowie odbędzie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Zgłoszenia prosimy kierować na stronę internetową naszej parafii.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Dla zainteresowanych problematyką adopcji dziecka odsyłam do bezpłatnej broszury pt. „Adopcja. Narodziny z serca”, którą wydało Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Przypominam, że w naszym kościele pół godziny przed każdą Mszą świętą można skorzystać z sakramentu pokuty.

Dziękuję za wszelkie ofiary składane na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Naszym Parafianom i Gościom życzę obfitości łask Bożych i polecam opiece Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W zeszłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Elżbieta Maślanka związana z naszym kościołem. Wieczny odpoczynek