W liturgii Kościoła:

• Wtorek – wspomnienie św. Andrzeja, Pawła i Towarzyszy, męczenników koreańskich.
  • Środa – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
  • Piątek – wspomnienie św. o. Pio, prezbitera.

W sobotę (25.09.) XIII Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca do Łagiewnik.

Abp. Marek Jędraszewski dzisiejszą niedzielę ogłosił w Archidiecezji Krakowskiej Dniem Modlitwy za Młodzież. W parafiach jest przeprowadzana również kwesta na cele organizacyjne w parafii i dekanacie związane z duszpasterstwem młodzieży. Po Mszy św. można będzie złożyć do puszki ofiarę przeznaczoną na ten cel.

W każdą środę o 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby do Maryi możemy składać w kościele lub na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „zgłoś intencję”.

Msza święta inaugurująca rok pracy w Przedszkolu im. św. Anieli Merici w Sierczy zostanie odprawiona we wtorek o godz. 15.00.

Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 17.00, a po Mszy świętej wieczornej zbiórka lektorów i ministrantów.

Młodzież klas ósmych przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkania, które odbywać się będą w poniedziałki i środy o godz. 18.00.

Narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na kurs przedmałżeński, który odbędzie się w Sygneczowie w dniach 1-2 października (sobota – niedziela). Bliższe informacje i zapisy na stronie internetowej naszej parafii.

Lokalna Grupa Działania Powiatu Wielickiego ogłasza nabory na dotacje w zakresie: Podnoszenie jakości infrastruktury kulturalnej oraz Zachowanie dziedzictwa lokalnego. Termin składania wniosków od 20.09 do 4.10.2022r. Więcej informacji na stronie lgdpowiatwielicki.eu.

Parafia Wieliczka-Krzyszkowice w dniu 24.09.2022 r. organizuje wyjazd pielgrzymkowy na Turbacz. Zbiórka o godz. 7.00 przy kościele. Całkowity koszt to 40 zł. Zapisy u nas w zakrystii.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Dla zainteresowanych problematyką adopcji dziecka odsyłam do bezpłatnej broszury pt. „Adopcja. Narodziny z serca”, która jest dostępna przy wejściu do naszego kościoła.

Przypominam, że w naszym kościele pół godziny przed każdą Mszą świętą można skorzystać z sakramentu pokuty.

Dziękuję za wszelkie ofiary składane na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Naszym Parafianom i Gościom życzę obfitości łask Bożych i polecam opiece Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.