• Wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
  • Środa – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
  • Czwartek  – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  • Piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  • Sobota  – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

W poprzednią niedzielę w parafiach była przeprowadzana kwesta na cele organizacyjne związane z duszpasterstwem młodzieży. W naszej Parafii zebraliśmy na ten cel 900 zł. Dziękuję za wszystkie ofiary. Bóg zapłać.

W każdą środę o 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby do Maryi możemy składać w kościele lub na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „zgłoś intencję”.

Od soboty rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszym kościele będziemy odmawiać w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 14.30. Zapraszam szczególnie rodziców i dzieci, które otrzymają planszę i w każdym dniu będą zbierać obrazki.

Słowo Metropolity Krakowkiego przed miesiącem różańcowym

Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 17.00.

Młodzież klas ósmych przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkania, które odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 18.00.

Młodzież, która pragnie pogłębić swoją wiarę, zapraszamy na spotkania we wtorki o godz. 19.00 w dolnej części naszego kościoła.

W pierwszą sobotę miesiąca Pomoc  Charytatywna Potrzebującym „ Bądź Dobry jak Chleb ” zaprasza na Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Jednocześnie informujemy, iż bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy  poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00. w „Barce” przy klasztorze. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone dla potrzebujących składane do puszki św. Antoniego.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”, a także Gość Niedzielny i dla dzieci Staś.

Przypominam, że w naszym kościele pół godziny przed każdą Mszą świętą można skorzystać z sakramentu pokuty.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych badań finansowanych przez NFZ w ramach programu profilaktycznego. Z badań mogą skorzystać osoby powyżej 40 roku życia. Badania można wykonać w Punkcie Pobrań w Wieliczce. Rejestracja telefoniczna. Szczegóły na plakacie przy wejściu do kościoła.

Dziękuję za wszelkie ofiary składane na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Naszym Parafianom i Gościom życzę obfitości łask Bożych i polecam opiece Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.