27. Niedziela Zwykła – 04.10.2020

Dzisiaj przed kościołem nasza Schola „Sierczańskie nutki”, przeprowadza akcję rozprowadzania wykonanych przez siebie ciasteczek, która zazwyczaj miała miejsce w czasie naszego odpustu parafialnego.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Komunii św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańca świętego.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17.30,  a w niedzielę o 14.30. Zachęcam do wspólnej modlitwy w naszym kościele i w naszych domach. Wierni, którzy odmawiają 5 dziesiątków różańca mogą uzyskać odpust zupełny.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Przed kościołami w całej Polsce będzie odbywać się zbiórka ofiar na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, czyli na inicjatywę budowania „Żywego pomnika Jana Pawła II”. Już dziś można nabyć płytę „Przygody Nutka” wydaną przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, zawierającą muzykę i programy edukacyjno-rozrywkowe skierowane do najmłodszych w cenie 15 zł.

Jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” poświęcony m.in. Modlitwie Różańcowej i Nowennie Pompejańskiej.

Można już zamawiać i rezerwować Msze św. na 2021 r.

• Poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
  • Środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  • Piątek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej odbył się pogrzeb + Natalii Stachurskiej. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie”.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.