Dziś przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, czyli na inicjatywę budowania „Żywego pomnika Jana Pawła II”.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17.30,  a w niedzielę o 14.30. Zachęcam do wspólnej modlitwy w naszym kościele i w naszych domach. Wierni, którzy odmawiają 5 dziesiątków różańca mogą uzyskać odpust zupełny.

W liturgii w tym tygodniu: w środę jest wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek – św. Teresy od Jezusa, w sobotę – św. Jadwigi Śląskiej.

W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca. O 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego i różaniec.

W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 nasza scholka przedstawi w kościele krótki program: „Myśli Kard. Stefana Wyszyńskiego”.

W zakrystii lub w kancelarii, przyjmuje na wypominki jednorazowe (listopadowe) i roczne. W naszej parafii wypominki roczne są czytane w każdą niedzielę przed Mszami św. o godz.: 9.00 i 11.00, natomiast wypominki listopadowe w Uroczystości Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i przez całą oktawę (do 8.11.). Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele jest sprawowana w każdy trzeci piątek miesiąca.

Można już zamawiać i rezerwować Msze św. na 2022 r.

19.10. (wtorek) organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Zakopanego. W planie (jeśli będzie ładna pogoda) m.in. Rusinowa Polana i Sanktuarium Maryjne na Wiktorówkach. Zainteresowane osoby proszę o osobisty kontakt.

Otrzymaliśmy okolicznościowe podziękowanie (jest umieszczone w gablotce) za udział w akcji na zakup misyjnych środków transportu.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Królowej Różańca Świętego.