28. Niedziela Zwykła – 11.10.2020

Dziś przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, czyli na inicjatywę budowania „Żywego pomnika Jana Pawła II”.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17.30,  a w niedzielę o 14.30.

W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. Od 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek jest wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek – św. Teresy od Jezusa, w piątek – św. Jadwigi Śląskiej, a w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego.

W zakrystii lub w kancelarii, przyjmuje na wypominki jednorazowe i roczne. W naszej parafii wypominki roczne są czytane w każdą niedzielę przed Mszami św. o godz.: 9.00 i 11.00, natomiast wypominki jednorazowe w Uroczystości Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i przez całą oktawę (do 8.11.). Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele jest sprawowana w każdy trzeci piątek miesiąca.

Można już zamawiać i rezerwować Msze św. na 2021 r.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Od 10 października br. Miasto i Gmina Wieliczka, podobnie jak cała Polska znajduje się w „żółtej strefie”. W związku ze wzrostem zagrożenia epidemicznego Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł zwraca się z prośbą do mieszkańców o przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych, zwłaszcza: obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, częstej dezynfekcji dłoni oraz zachowania zasad dystansu społecznego.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień