29. Niedziela Zwykła – 18.10.2020

Z racji obostrzeń sanitarnych podczas nabożeństw w naszym kościele może przebywać ok. 40 osób. Wszystkim, którzy nie będą mogli uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. ze względu na pandemię Ksiądz Arcybiskup udziela dyspensy, która obowiązuje do odwołania. Bardzo proszę o przestrzeganie w kościele nakazu zakrywania nosa i ust oraz zachowania odpowiedniego dystansu. Zachęcam również do dezynfekcji rąk, przy wejściu do kościoła. Komunię św. przyjmujemy wedle uznania na dłoń lub do ust. Można także przystąpić do Komunii św. po Mszy św.

W dzisiejszą niedzielę w Kościele Przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, pod hasłem: „ Oto ja, poślij mnie”, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Dziś również wspominamy św. Łukasza ewangelistę, patrona służby zdrowia.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek –  wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana.
Wtorek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera.
Czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17.30,  a w niedzielę o 14.30.

W zakrystii lub w kancelarii, przyjmuję na wypominki jednorazowe i roczne. W naszej parafii wypominki roczne są czytane w każdą niedzielę przed Mszami św. o godz.: 9.00 i 11.00, natomiast wypominki jednorazowe w Uroczystości Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i przez całą oktawę (do 8.11.). Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele jest sprawowana w każdy trzeci piątek miesiąca.

Można już zamawiać i rezerwować Msze św. na 2021 r.

W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka, m.in. „Gość Niedzielny” i nowy numer Miesięcznika „Staś”.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach, a także te złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w kwocie 1082 zł.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień. Niech Boża Opatrzność czuwa nad nami! Trwajmy w wierze, nadziei i miłości.