Dziś przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, czyli na inicjatywę budowania „Żywego pomnika Jana Pawła II”.

Serdecznie zapraszam do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Nabożeństwa różańcowe odbywają się w niedzielę o godz. 14.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.

W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca. O 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego i różaniec.

W liturgii Kościoła:

• Dzisiaj – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  • Poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • Wtorek –  święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia.
  • Środa –  wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana.
  • Czwartek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej.
  • Sobota – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona województwa małopolskiego.

W następną niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na cele misyjne.

Wypominki roczne przyjmuję w zakrystii i w kancelarii parafialnej, natomiast jednorazowe (listopadowe) możemy składać do skarbony obok ołtarza. Modlitwa za zmarłych połączona z wypominkami listopadowymi w dzień Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych (do 8 listopada) przed Mszą św.

Młodzież klas VIII przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkania, które odbywają się w poniedziałki i środy w październiku o godz. 17.30.

Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 17.00, a po Mszy świętej wieczornej zbiórka lektorów i ministrantów.

Młodzież, która pragnie pogłębić swoją wiarę, zapraszamy na spotkania we wtorki o godz. 19.00 w dolnej części naszego kościoła.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Naszym Parafianom i Gościom życzę obfitości łask Bożych i polecam opiece Matki Najświętszej na każdy dzień