3. Niedziela Adwentu

Dzisiaj III niedziela Adwentu – w tradycji kościoła nazywana jest „Gaudete”, czyli „Radujcie się”, ze względu na radość z bliskiego przyjścia Zbawiciela.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Łucję, we wtorek – św. Jana od Krzyża.

W naszym kościele Msza św. roratnia odprawiana jest we wtorki i czwartki o godz. 7.00. Dzieci wraz z opiekunami zapraszam na roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.

W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. Od 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Część ofiar przeznaczona jest dla naszej Scholki. Obok świec znajdują się także bombki na choinkę wykonane przez rodziców dzieci ze Scholki.

W tym roku spowiedź przedświąteczną planujemy na poniedziałek 20 grudnia. Zachęcam do korzystania z tego sakramentu już teraz i nie odkładania go na ostatnią chwilę przed świętami. W naszym kościele jest możliwość spowiedzi codziennie przed każdą Mszą św. (można także zgłosić taką potrzebę po Mszy św.).

Jest możliwość  odwiedzin z posługą sakramentalną chorych, w podeszłym wieku, którzy nie wychodzą z domu. Proszę takie osoby zgłaszać u mnie osobiście, aby ustalić dogodny termin.

Harcerze z Hufca ZHP Wieliczka przekażą w przyszłą niedzielę do naszego kościoła na Mszy św. o godz. 9.00 Betlejemskie Światło Pokoju. Będzie można zabrać je do domu, by zapłonęło na stołach wigilijnych (trzeba wziąć ze sobą lampion albo znicz).

W sobotę 18 grudnia br. już po raz piętnasty odbędzie się uroczyste rozświetlenie bożonarodzeniowej choinki pod Oknem Papieskim przy ulicy Franciszkańskiej 3. To przedświąteczne spotkanie, w tym szczególnym miejscu, gromadzi całe rodziny, wielu turystów, a przede wszystkim dzieci z naszej Archidiecezji. Wydarzeniu  towarzyszyć będzie świąteczny koncert Arki Noego i wizyta św. Mikołaja.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom życzę błogosławionego tygodnia, owocnego przeżywania Adwentu i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.