3. Niedziela Adwentu

Dzisiaj III niedziela Adwentu – w tradycji kościoła nazywana jest „Gaudete”, czyli „Radujcie się”, ze względu na radość z bliskiego przyjścia Zbawiciela. Przeżywamy również II Dzień Modlitw o Dar Potomstwa, podczas którego modlimy się za małżeństwa, które przez niepłodność nie mogą doczekać się dziecka.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Łucję, w środę – św. Jana od Krzyża, w tym dniu modlić się będziemy, zgodnie z intencją Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, o błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny.

W naszym kościele Msza św. roratnia odprawiana jest we wtorki i czwartki o godz. 7.00. Dzieci wraz z opiekunami zapraszam na roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.

Dzisiaj przed kościołem można będzie nabyć ciasto świąteczne, bombki na choinki i stroiki wykonane przez rodziców i dzieci z naszej Scholki. Ofiary przeznaczone są na działalność grupy.

Młodzież klas VIII przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w poniedziałek o godz. 18.00, natomiast w środę po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie Rodziców kandydatów do bierzmowania.

W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. Od 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W najbliższą sobotę zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę świętą oraz Adorację Najświętszego Sakramentu. Będziemy uwielbiać Jezusa Eucharystycznego śpiewem razem z Grupą św. O. Pio z Wieliczki i grupami modlitewnymi z sąsiednich parafii. Spotkanie będzie trwać do godz. 21.00.

Można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W tym roku spowiedź przedświąteczną planujemy na wtorek 20 grudnia. Zachęcam do korzystania z tego sakramentu już teraz i nie odkładania go na ostatnią chwilę przed świętami. W naszym kościele jest możliwość spowiedzi codziennie przed każdą Mszą św. (można także zgłosić taką potrzebę po Mszy św.).

Jest możliwość  odwiedzin z posługą sakramentalną chorych, w podeszłym wieku, którzy nie wychodzą z domu. Proszę takie osoby zgłaszać u mnie osobiście, aby ustalić dogodny termin.

Kolędnicy Misyjni z naszej Parafii będą odwiedzać Rodziny w dniach 26 i 27 grudnia. Ofiary z kolędy zostaną przekazane na cele misyjne.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia, owocnego przeżywania Adwentu i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.