3. Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca, na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka tajemnic różańca św.

Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego.

Dzisiaj przed naszym kościołem jest  kwesta na rehabilitację Jakuba Mistarza, chorego na niedowład spastyczny kończyn dolnych. Już kiedyś wspomogliśmy jego siostrę Klaudię, która choruje na tę samą chorobę.

Przyszła niedziela IV wielkanocna obchodzona jest jako niedziela Dobrego Pasterza. Suma odpustowa w parafii Sygneczów o godz. 11.00.

Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W naszym kościele na Mszach św. będą z nami się modlić klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Po Mszy św. o godz. 9.00 będzie spotkanie z zainteresowaną młodzieżą,  Scholką, lektorami i ministrantami. Będzie można złożyć ofiarę do puszek na seminarium duchowne.

Arcybiskup Metropolita Krakowski  Marek Jędraszewski  zaprasza nas w przyszłą niedzielę na tegoroczne uroczystości ku czci św. Stanisława B M na Skałce.

We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. i nabożeństwo majowe w porządku niedzielnym.

• Środa – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa, hutników i strażaków.
  • Czwartek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.
  • Piątek – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

Zapraszam na nabożeństwa majowe, które w dzień powszedni będą sprawowane o godzinie 17.30, natomiast w niedziele o godzinie 14.30.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i  możliwość spowiedzi.  Tradycyjne odwiedziny chorych od godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII.

W pierwszą sobotę miesiąca Pomoc Charytatywna Potrzebującym „ Bądź Dobry jak Chleb ” tradycyjnie zaprasza na Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Jednocześnie informujemy iż bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00. w „Barce” przy klasztorze. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone dla potrzebujących składane do puszki św. Antoniego.

Zapraszamy rodziny z naszej  parafii, które przyjęły uchodźców do korzystania z „Barki”. Osoby które chcą wesprzeć to dzieło w naszej parafii, mogą złożyć ofiarę do puszki, a rzeczy materialne przekazać do Barki albo do Klasztoru Sióstr Urszulanek na furtę.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Urząd Miasta i Gminy w Wieliczce przypomina mieszkańcom o obowiązku złożenia deklaracji dotyczącej wszystkich źródeł służących do ogrzewania budynków. Wymóg dotyczy nowej ogólnopolskiej bazy ewidencyjnej budynków. Ostateczny termin złożenia deklaracji do czerwca 2022 roku. Deklaracje można złożyć w formie elektronicznej (przez Internet) lub w formie papierowej w Urzędzie Miasta i Gminy w Wieliczce.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom życzę szczególnej opieki Matki Bożej i zachęcam za jej przyczyną do modlitwy o pokój.