3. Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj w całej Polsce obchodzona jest po raz 15-ty Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Jest to dla nas zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma świętego.

Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski oraz wspomnienie św. Jerzego, męczennika.
  • Wtorek – święto św. Marka, ewangelisty. W tym dniu swoje imieniny obchodzi abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, który poleca się naszym modlitwom.
  • Piątek – wspomnienie św. Joanny Beretty Molla, patronki rodzin katolickich.
  • Sobota – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

Wszystkim solenizantom życzymy obfitych łask Bożych!

Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

Parafia pw. Św. Franciszka z Asyżu w Wieliczce organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w terminie 1-9.07.2023r. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń przed kościołem i w zakrystii.

Dziękuje za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom i  Gościom dziękuje za wspólną modlitwę i życzę dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.