3. Niedziela Wielkiego Postu – 07.03.2021

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych.

Zachęcam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30, a  w niedzielę o 14.00  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Jutro Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, polecając ich trud i życie Panu Bogu i Maryi.

Od środy (10.03.), przeżywać będziemy Nowennę do św. Józefa, przygotowującą nas do świętowania Uroczystości Oblubieńca NMP i ziemskiego Opiekuna Pana Jezusa.

W piątek (12.03.) po Mszy św. wieczornej (godz. 18.30)  zapraszam na nabożeństwo  dzieci kl. III przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

Od przyszłej niedzieli dodatkowa Msza św. będzie o godz. 7.30.

W niedzielę (14.03.) o godz. 9.00 zapraszam na Mszę św. za śp. Ks. Proboszcza Krzysztofa Winiarskiego (3 rocz. śm.).

Baranki wielkanocne można nabywać przy wyjściu z kościoła.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach. W zeszłą niedzielę na polskich misjonarzy zebraliśmy kwotę 950 zł.

Dziękuję Wam Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom za udział w Eucharystii. Niech ona umacnia naszą wspólnotę: jednoczy nas i w czasie epidemii da nam siłę do wytrwałej troski o wspólne dobro.

W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej odbył się pogrzeb śp. Rudolfa Jagły. „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie”.