Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

Z okazji Święta Patronalnego naszych Sióstr Urszulanek życzymy im zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i świętych patronów na każdy dzień ich posługi.

• Poniedziałek – św. Franciszka Salezego, biskupa, doktora Kościoła
  • Wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
  • Środa – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • Czwartek – wspomnienie św. Anieli Merici – założycielki Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej
  • Piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

W tym roku z uwagi na panującą sytuację epidemiczną nie ma tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Jest możliwość odwiedzin rodzin, które o to poproszą, zgłaszając się do zakrystii po Mszach św. lub telefonicznie. Dziś na Mszach Świętych modlimy się  w intencji rodzin i  prosimy o Boże błogosławieństwo dla naszych domów.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom życzę zdrowia, błogosławionej niedzieli, radości na każdy dzień oraz dobrego i bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych.

We wtorek (25.01.) o godz. 12.00 w Kaplicy Cmentarnej na Cmentarzu Komunalnym w Wieliczce odbędzie się pogrzeb śp. Kazimiery Zuzek. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie”.