Ostatnia niedziela miesiąca października przeżywana jest w Kościele jako Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budownictwo sakralne. Swoimi ofiarami wspieramy budujące się kościoły.

We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w niedziele.

W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu w Wieliczce Msze św. będą o godz. 10:00, 12:00 i 14:00. Po Mszy o godz. 12:00 uroczysta procesja po cmentarzu z modlitwą za zmarłych.

Wypominki roczne przyjmuję w zakrystii i w kancelarii parafialnej, natomiast jednorazowe (listopadowe) możemy składać do skarbony obok ołtarza. Modlitwa za zmarłych połączona z wypominkami listopadowymi w dzień Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych (do 8 listopada) przed Mszą św.

W tych dniach warto zyskać Odpusty za zmarłych:

1. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną we Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Wg obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzania świątyni należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę”, oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego.
  2. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach: od l do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i  możliwość spowiedzi.  Tradycyjne odwiedziny chorych od godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII.

W piątek przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

W pierwszą sobotę miesiąca Pomoc Charytatywna Potrzebującym „ Bądź Dobry jak Chleb ” zaprasza na Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Jednocześnie informujemy iż bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00. w „Barce” przy klasztorze. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone dla potrzebujących składane do puszki św. Antoniego.

12 listopada (sobota) planujemy tradycyjną “XI Pielgrzymkę do  Kaplicy św. Kingi” w Kopalni Soli w Wieliczce. W programie  Msza św. w Kaplicy św. Kingi, zwiedzanie kopalni i koncert Orkiestry Dętej działającej w Koźmicach Wielkich. Chętni mogą zgłaszać się do Pani Sołtys.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej, są jeszcze egzemplarze bezpłatnego czasopisma „Chrystus i Ty”.

Lokalna Grupa Działania Powiatu Wielickiego ogłasza nabór na dotacje w zakresie: Tworzenie i rozbudowa infrastruktury okołoturystycznej. Termin składania wniosków to pierwsza połowa listopada. Więcej informacji na stronie powiatu wielickiego.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Naszym Parafianom i Gościom życzę obfitego Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.