Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Komunii św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańca świętego.

Trwamy w modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Nawiedzając cmentarz z modlitwą za zmarłych w stanie łaski uświęcającej, przez cały miesiąc listopad, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za duszę zmarłego.

Z Kalendarza Liturgicznego:

• Wtorek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • Środa – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • Czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours oraz Święto Niepodległości
  • Piątek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • Sobota – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

W czwartek (11 listopada) przypada Święto Niepodległości. Na Mszę św. i modlitwę w intencji Ojczyzny zapraszam o godz. 8.00 i 18.00.

W następną niedzielę będziemy obchodzić ogłoszony przez papieża Franciszka V Światowy Dzień Ubogich.

20 listopada (sobota) planujemy tradycyjną “X Pielgrzymkę do  Kaplicy św. Kingi” w Kopalni Soli w Wieliczce. W programie  Msza św. w Kaplicy św. Kingi, zwiedzanie kopalni i koncert Orkiestry Dętej działającej w Koźmicach Wielkich. Chętni mogą zgłaszać się do Pani Sołtys.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.
Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.