Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Komunii św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańca świętego.

• Środa – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • Czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • Piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours
  • Sobota – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

W piątek (11 listopada) przypada Święto Niepodległości. W tym dniu będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszam na Mszę świętą o godz.18.00. Ks. Arcybiskup udziela również dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru dnia.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz VI Światowy Dzień Ubogich ogłoszony przez papieża Franciszka. Odbędzie się wtedy specjalna zbiórka do puszek, przeznaczona dla ubogich.

Młodzież klas VIII przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkania, które odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 18.00.

Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 11.00 uroczyste przyjęcie przez nich posługi ministranta.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz na konto parafialne i w kopertach.

Naszym Parafianom i Gościom życzę błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.