Przeżywamy dzisiaj V Światowy Dzień Ubogich pod  hasłem: „Ubogich zawsze macie u siebie” (Mk 14,7). Ks. abp Marek Jędraszewski zwrócił się z prośbą o ofiary do puszek, na dzieła pomocy potrzebujących. Przy tej okazji dziękuję Siostrom Urszulankom UR i Zespołowi Charytatywnemu  „Pomoc  Charytatywna Potrzebującym  <Bądź Dobry jak Chleb> ” za całoroczną troskę o potrzebujących. Dziękuję za wszelkie ofiary składane na biednych do skarbonki św. Antoniego.

Dziś obchodzimy także XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i wsparcia chrześcijan w Libanie. Szczegóły na plakatach.

W liturgii Kościoła:

• Wtorek – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.
  • Środa – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej,
  • Czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  • Sobota – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
  • Niedziela – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny.

Wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika, przypada w tym roku we wtorek 23 listopada. Suma odpustowa w Parafii św. Klemensa w Wieliczce będzie odprawiona za tydzień w niedzielę 21 listopada o godz. 11.30.

Spotkanie dla młodzieży z klas VIII w ramach przygotowania do bierzmowania we środę. Jeżeli ktoś nie może być  w środę, to proszę przyjść w piątek. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00.

W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. Od 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzę błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.

W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej odbył się pogrzeb + Franciszki Pajor. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie”.