Przeżywamy dzisiaj VI Światowy Dzień Ubogich. Ks. Abp Marek Jędraszewski zwrócił się z prośbą o ofiary do puszek, na dzieła pomocy potrzebującym. Przy tej okazji dziękuję Siostrom Urszulankom i Zespołowi Charytatywnemu  „Pomoc  Charytatywna Potrzebującym ‘Bądź Dobry jak Chleb’” za całoroczną troskę o potrzebujących. Dziękuję za wszelkie ofiary składane na biednych do skarbonki św. Antoniego.

Dziś obchodzimy także XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i wsparcia chrześcijan na Ukrainie.

W liturgii Kościoła:

• Czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej,
  • Piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  • Niedziela – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny.

Młodzież klas VIII przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkania, które odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 18.00.

W środę o 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby do Maryi możemy składać w kościele lub na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „zgłoś intencję”.

W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. Od 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W piątek na Mszy świętej o godz. 18.00 poświęcenie książeczek do modlitwy. Zapraszam rodziców i dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii świętej.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Naszym Parafianom i Gościom życzę błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.

W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej odbył się pogrzeb śp. Danuty Jułkowskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…