Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Podczas Mszy św. w niedzielę poświęcimy opłatki, którymi połamiemy się przy wigilijnym stole, które można będzie nabyć.

Jak co roku, włączamy się także w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom organizowane przez Caritas w Polsce. Nabywając świece, począwszy od najbliższej niedzieli, mamy okazję wspomóc to piękne dzieło. Część ofiar przeznaczona jest także dla naszej Scholki.

W liturgii Kościoła:

• Poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • Wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy patronki muzyki kościelnej
  • Czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i Towarzyszy

Z okazji przypadającego we wtorek wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej,  naszą modlitwą i wdzięcznością ogarniamy Pana Organistę, Scholę Dorosłych i Scholkę „Sierczańskie nutki”. Życzymy dużo radości z gry, śpiewu i służenia swoim talentem Panu Bogu i naszej wspólnocie.

21 listopada o godz. 18.00 w kościele św. Pawła Ap. w Krzyszkowicach odbędzie się wieczór uwielbienia, który poprowadzi misjonarz, charyzmatyk o. Józef Vadakkel.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

W minioną niedzielę podczas VI Światowego Dnia Ubogiego i Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym zebraliśmy do puszek 2300 zł.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

Kancelaria parafialna w najbliższy poniedziałek jest nieczynna.

Naszym Parafianom i Gościom życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jana Janus, śp. Helenę Grochal, śp. Stanisławę Kaczor i śp. Ryszarda Wojnar. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…