4. Niedziela Adwentu

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii jutro w godzinach: 15.00 – 16.30; 17.00 – 18.00. Zachęcam do korzystania z tego sakramentu. W naszym kościele jest możliwość spowiedzi codziennie przed każdą Mszą św. (można także zgłosić taką potrzebę po Mszy św.).

Zapraszam na roraty: we wtorek o godz. 7.00, a dzieci wraz z opiekunami w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 18.00.

Jest możliwość odwiedzin z posługą sakramentalną chorych, w podeszłym wieku, którzy nie wychodzą z domu.

Można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Obok świec znajdują się także bombki na choinkę, lampiony i serwetki wykonane przez rodziców i sympatyków dzieci ze Scholki.

W piątek Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego. Zachęcam do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: przeczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy i śpiewu kolęd. Na stoliku z gazetami są książeczki z modlitwami przy stole wigilijnym i przy poświęceniu domu. O godz. 24.00 zapraszam na tradycyjną Pasterkę.

W Uroczystość Narodzenia Pańskiego i w niedzielę (przypada Święto Świętej Rodziny oraz Święto św. Szczepana) Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego.

Ofiary składane na tace na „Pasterce” są przeznaczane na Fundusz Obrony Życia SOS, czyli Domy Samotnej Matki i Okno życia, w Boże Narodzenie na „Świętopietrze” czyli pomoc Stolicy Apostolskiej, a w niedzielę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia Pasterka w kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli „Wieliczka” odbędzie się tylko w górniczym gronie (ograniczona liczba osób). W nabożeństwie można natomiast uczestniczyć online na kanale kopalni w serwisie You Tube. Początek mszy św. i transmisji na żywo o godz. 8:00 w wigilijny poranek.

Link do zaplanowanej transmisji Pasterki:  https://youtu.be/9T11139owdk

W tym roku z uwagi na panującą sytuację epidemiczną wizyta kolędowa będzie wyglądała podobnie jak w zeszłym roku, tzn. na indywidualne zaproszenia.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za wszelkie ofiary składane na tacę, w kopertach i na konto parafii. Za ofiary składane przy okazji nabywania opłatków zakupiliśmy w tym roku m.in. dwie nowe kropielnice.

Naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom, życzę błogosławionej niedzieli i radosnego oczekiwania na Noc Bożego Narodzenia.