4. Niedziela Adwentu – 20.12.2020

Zapraszam na roraty: we wtorek o 7.00 i czwartek o godz. 8.00, a dzieci wraz z opiekunami w poniedziałek i środę o godz. 18.00.

Można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W tym roku nie będzie spowiedzi przedświątecznej z udziałem większej ilości kapłanów. W naszym kościele jest możliwość spowiedzi przed Mszą św.: poniedziałek – od 17.00 (od 17.30 będzie także ksiądz spoza parafii), wtorek – 6.30, środa – 17.00, czwartek – 7.30.

Jest możliwość odwiedzin z posługą sakramentalną chorych, w podeszłym wieku, którzy nie wychodzą z domu.

Harcerze z Hufca ZHP Wieliczka przekazali dziś do naszego kościoła na Mszy św. o godz. 8.00 Betlejemskie Światło Pokoju. Będzie można zabrać je do domu, by zapłonęło na stołach wigilijnych (trzeba wziąć ze sobą lampion albo znicz).

We czwartek Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego. Zachęcam do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: przeczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy i śpiewu kolęd. Na stoliku z gazetami są książeczki z modlitwami przy stole wigilijnym i przy poświęceniu domu. O godz. 22.30 oraz o 24.00 zapraszam na tradycyjną Pasterkę.

W Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Święto św. Szczepana i Święto Świętej Rodziny Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego oraz będzie dodatkowa Msza św. o godz. 8.00.

Ofiary składane na tace na „Pasterce” są przeznaczane na Fundusz Obrony Życia SOS, czyli Domy Samotnej Matki i Okno życia, w Boże Narodzenie na „Świętopietrze” czyli pomoc Stolicy Apostolskiej, a w św. Szczepana na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania nakrętek na budowę studni w krajach misyjnych.

W tym roku z uwagi na panującą sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Staś”.

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia Pasterka w kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli „Wieliczka” odbędzie się w niewielkim górniczym gronie. W nabożeństwie można natomiast uczestniczyć online na kanale kopalni w serwisie you tube.  Początek mszy św. i transmisji na żywo o godz. 8:00 w wigilijny poranek. Po wejściu na stronę youtube.pl należy odszukać kanał kopalni lub wpisać w wyszukiwarkę link: www.youtube.pl/kopalniawieliczka

W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej odbył się pogrzeb śp. Krystyny Kozak. W środę o godz. 11.00 odbędzie się w naszym kościele pogrzeb śp. Julii Kaczor.  „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą parafię, przekazując ofiary na tacę podczas niedzielnych Mszy św. lub też dokonując przelewów na konto parafii. Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom, życzę błogosławionej niedzieli i radosnego oczekiwania na Noc Bożego Narodzenia. Niech towarzyszy nam Boże błogosławieństwo.