4. Niedziela Wielkanocna – 03.05.2020

Dziś niedziela Dobrego Pasterza, 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Prosimy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego.

Z racji pierwszej niedzieli maja adoracja Najświętszego Sakramentu, odmawiamy Akt Zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski.

Zachęcam Róże Różańcowe do indywidualnej wymiany rozważanych tajemnic.

• Poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa, hutników i strażaków.
  • Wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.
  • Środa – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  • Piątek – uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Zapraszam na nabożeństwa majowe, które w dzień powszedni będą sprawowane o godzinie 17.30, natomiast w niedziele o godzinie 14.30. Podczas majówek odmawiamy  Litanię do św. Jana Pawła II i dziesiątek Różańca oraz śpiewamy Suplikacje.

Zgodnie z nowym zarządzeniem – może uczestniczyć w naszym kościele we Mszy św. i nabożeństwach 30 osób (nie licząc będących na zewnątrz kościoła). Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów. Można także uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym, stając w odpowiedniej odległości od siebie.

Jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

Dziękuję za wszystkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane w tym trudnym czasie osobiście i przesyłane na konto.

Niech Chrystus Dobry Pasterz błogosławi wszystkim Parafianom i Sympatykom naszej świątyni.