4. Niedziela Wielkanocna

Dzisiejsza IV niedziela wielkanocna obchodzona jest jako niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski zaprasza nas w przyszłą niedzielę na tegoroczne uroczystości ku czci św. Stanisława BM na Skałce, które rozpoczną się o godz. 9.00.

W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. i nabożeństwo majowe w porządku niedzielnym.

• Czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa, hutników i strażaków.
  • Piątek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
  • Sobota – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

Zapraszam na nabożeństwa majowe, które w dzień powszedni będą sprawowane o godzinie 17.30, natomiast w niedziele o godzinie 14.30. W tym miesiącu Msze święte będą odprawiane o godz. 18.00.

W piątek przypada I piątek miesiąca. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Tradycyjne odwiedziny chorych od godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII.

W pierwszą sobotę miesiąca Pomoc Charytatywna Potrzebującym „Bądź Dobry jak Chleb ” tradycyjnie zaprasza na Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Jednocześnie informujemy iż bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy poniedziałek w godz. od 1830 do 20.00. w „Barce” przy klasztorze. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone dla potrzebujących składane do puszki św. Antoniego.

Uczestnicy pielgrzymki „Z Maryją i dla Maryi” zachęcają do włączenia się w modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę. Rozpoczęcie w Kalwarii przy ołtarzu polowym o godz. 11.45, a potem modlitwa na dróżkach maryjnych. Bliższych informacji na temat pielgrzymki udziela p. Jacek Wróbel.

Zachęcam do lektury czasopism katolickich:  „Gościa Niedzielnego” i bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Naszym Parafianom i Gościom życzę Bożego błogosławieństwa oraz szczególnej opieki Matki Bożej.