4. Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy 4. Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczynającą Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Dziś także przypada święto św. Marka, ewangelisty, patrona Metropolity Krakowskiego, Abpa Marka Jędraszewskiego, którego otaczamy szczególną modlitwą.

Kalendarz liturgiczny:

• Czwartek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  • Sobota – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.

W sobotę  rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w dzień powszedni będą sprawowane o godzinie 17.30, natomiast w niedziele o godzinie 14.30.

Pomoc  Charytatywna Potrzebującym „ Bądź Dobry jak Chleb” zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca (01.05.) o 20.30 na Apel Jasnogórski. Bezpłatny punkt wydawania oraz przyjmowania odzieży i środków spożywczych dla osób potrzebujących czynny jest w każdy poniedziałek w godz. od 18.30 do 20.00 w „Barce” przy klasztorze. Dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone dla potrzebujących składane do puszki św. Antoniego.

W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00. Zapoczątkujemy powstanie Róży Męskiej św. Józefa. Zapraszam tych mężczyzn, którzy już zadeklarowali przynależność do róży, a także tych, którzy zamierzają to uczynić.

Jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

Dziękuję za zrozumienie i za przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych dotyczących: limitu wiernych w świątyni, zachowaniu dystansu, noszeniu maseczek, dezynfekcji rąk i innych zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej odbył się pogrzeb śp. Leszka Palonka. „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie”.

Dziękuję za wspólną modlitwę i życzę dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia. Niech Chrystus Dobry Pasterz błogosławi wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom.