4. Niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywać od piątku do niedzieli. Zapraszam na Mszę św. z nauką rekolekcyjną w piątek i sobotę o godz. 18.00 oraz na Msze św. niedzielne. Rekolekcje wygłosi Ks. Kanonik Rafał Buzała – wikariusz Parafii Najświętszej Rodziny w Krakowie – Bieżanowie, archidiecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. O 17.15 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17.30 Droga Krzyżowa, o 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną.

W związku z ogłoszonym przez Papieża Franciszka Rokiem św. Józefa, w piątek po Mszy św. wieczornej zapraszam na krótkie spotkanie dla mężczyzn zainteresowanych założeniem Żywego Różańca. Róża Różańcowa jest modlitewną wspólnotą 20 osób, z których każda codziennie we własnym zakresie odmawia jedną dziesiątkę różańca. Każda osoba przez miesiąc rozważa jedną, przydzieloną jej Tajemnicę Różańca Świętego, w ten sposób codziennie odmawiamy cały różaniec.

Przygotujmy się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych przez udział w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30, a  w niedzielę o 14.00  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W naszym kościele jest możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.

Można już nabywać przy wyjściu z kościoła przygotowane przez Caritas baranki na stół wielkanocny.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom życzę dobrego przeżycia rekolekcji i Wielkiego Postu  oraz przygotowania naszych serc do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Bóg zachowa Was i Wasze Rodziny  w zdrowiu i obdarza potrzebnymi łaskami.