4. Niedziela Wielkiego Postu

Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości.

W poniedziałek 20 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość została przesunięta o jeden dzień ze względu na niedzielę.

W najbliższą sobotę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego i jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcam do podjęcia dzieła duchowej adopcji, która polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca przez dziewięć miesięcy oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone i jego rodziców. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele odbędzie się w sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. Deklaracje przystąpienia do tego dzieła możemy pobrać przy wejściu do kościoła.

Rozpoczynamy III Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. W tej intencji będziemy modlić się po każdej Mszy św.

Przygotujmy się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych przez udział w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30, a  w niedzielę o 14.15  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona jest na dekoracje Grobu Pańskiego i inne dekoracje w naszej świątyni.

W naszym kościele jest możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Spowiedź parafialną planujemy na Wielki Poniedziałek.

Można już nabywać przy wyjściu z kościoła przygotowane przez Caritas baranki na stół wielkanocny.

Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11.00.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu ofiarę jałmużny postnej można składać do skarbonki św. Antoniego.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Niech Bóg zachowa Was i Wasze Rodziny w zdrowiu i obdarza potrzebnymi łaskami.