5. Niedziela Wielkanocna

• Poniedziałek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. i nabożeństwo majowe w porządku niedzielnym.
  • Wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa, hutników i strażaków.
  • Środa – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.
  • Czwartek – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  • Sobota – uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

Zapraszam na nabożeństwa majowe, które w dzień powszedni będą sprawowane o godzinie 17.30, natomiast w niedziele o godzinie 14.30.

W tym dniu przypada I piątek miesiąca. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i  możliwość spowiedzi.  Tradycyjne odwiedziny chorych od godz. 8.30.

Dzisiaj zapoczątkowaliśmy powstanie Róży Męskiej św. Józefa. Zapraszam tych mężczyzn, którzy już zadeklarowali przynależność do róży, a także tych, którzy zamierzają to uczynić.

Dziękuję za zrozumienie i za przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych dotyczących: limitu wiernych w świątyni, zachowaniu dystansu, noszeniu maseczek, dezynfekcji rąk i innych zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Przy wyjściu z kościoła znajduje się  ogłoszenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, który realizuje dwa projekty dla osób powracających z zagranicy: Nowy start w Małopolsce oraz Wróć z POWERem! Każdy, kto powrócił z zagranicy, może aktywnie wykorzystać czas i skorzystać z całkowicie bezpłatnej oferty tych projektów.

W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej odbył się pogrzeb śp. Romana Ochońskiego. „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie”.

Chrystus jest krzewem winnym, a my Jego latoroślami. Niech Boże błogosławieństwo wspomaga wszystkich naszych Parafian, Sympatyków naszej świątyni i  Gości we wzroście wiary, abyśmy przynosili owoce.