5. Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii głosi Ks. Kanonik Rafał Buzała – wikariusz Parafii Najświętszej Rodziny w Krakowie – Bieżanowie, archidiecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W związku z ogłoszonym przez Papieża Franciszka Rokiem św. Józefa, w piątek po Mszy św. wieczornej odbyło się spotkanie mężczyzn zainteresowanych założeniem Żywego Różańca. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do takiej wspólnej modlitwy i proszę o osobisty kontakt.

Przygotujmy się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych przez udział w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30, a  w niedzielę o 14.00  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W naszym kościele jest możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św.

Można już nabywać przy wyjściu z kościoła przygotowane przez Caritas baranki na stół wielkanocny.

Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Święcenie palm podczas każdej Mszy świętej.

Odwiedziny chorych i starszych nie opuszczających swych mieszkań z posługą sakramentalną przed Wielkanocą proszę uzgadniać ze mną na dogodny termin dla chorego i jego rodziny.

W najbliższy czwartek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego i jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcam do podjęcia dzieła duchowej adopcji, która polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca przez dziewięć miesięcy oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone i jego rodziców. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele odbędzie się w środę podczas Mszy Świętej o godz. 18:00.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom życzę dobrego przeżycia rekolekcji i Wielkiego Postu  oraz przygotowania naszych serc do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Bóg zachowa Was i Wasze Rodziny  w zdrowiu i obdarza potrzebnymi łaskami.