5. Niedziela Zwykła – 07.02.2021

Dziś w Archidiecezji Krakowskiej dzień wdzięczności za nowo wyświęconego biskupa pomocniczego, bpa Roberta Chrząszcza.

W czwartek przypada wspomnienie NMP z Lourdes i XXIX Światowy Dzień Chorego. W najbliższą sobotę (13 lutego) o godz. 9.00 zapraszam na Mszę św. dla ludzi chorych i w podeszłym wieku z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Przed Mszą św. od godz. 8.30 będzie możliwość spowiedzi.

W ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu w sobotę  (8.30 – 9.00), niedzielę (10.00-11.00) i poniedziałek (17.30 do 18.00).

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się w najbliższy piątek 12 lutego po Mszy św.

Oddziały Przedszkolne i Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Sierczy zapraszają na „Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka”, który odbędzie się 13.02.2021 r. na „Bazie”. Tymek – to syn nauczycieli z naszej szkoły, który urodził się z wrodzoną wadą przepukliny przeponowej, przebył operację  i wymaga intensywnej rehabilitacji oraz wielospecjalistycznej opieki lekarskiej. Także i przy naszym kościele będzie w przyszłą niedzielę kwesta na pomoc dla Tymka.

Bracia Kapucyni zapraszają do akcji „Wyślij pączka do Afryki”.  Wysłany pączek sprawi, że dzieci zjedzą ciepły posiłek i będą pić czystą wodę z nowych studni. Akcja ma także wesprzeć budowę szkół, kaplic, boisk i placów zabaw oraz pomoc lekarską. Szczegóły akcji na plakacie.

Dziękuję za wszelkie ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach. We wtorek zebraliśmy i przekazaliśmy na zakony kontemplacyjne kwotę 930 zł.

Proszono o przekazanie następującej informacji: „Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka uprzejmie informuje, iż w związku z trwającą akcją szczepienia seniorów, pozostajemy w gotowości pomocy dla osób starszych i niepełnosprawnych, które decydują się na przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19 i mają trudności w dotarciu do punktów szczepień. Osoby potrzebujące transportu do punktu szczepień mogą zgłosić taką potrzebę w Urzędzie Miasta i Gminy w Wieliczce, nr. tel.: 12 263 42 70.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszej świątyni i  Gościom życzę dobrego tygodnia, obfitującego w  Boże błogosławieństwo i opieki Matki Najświętszej.