6. Niedziela Wielkanocna

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita – zaprasza wszystkich wiernych Archidiecezji Krakowskiej do udziału w uroczystej Mszy św. w Katedrze Wawelskiej z okazji 50 rocznicy jego święceń kapłańskich w sobotę 20.05 o godz. 12.00.

Trwa piękny miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zapraszam serdecznie do udziału w nabożeństwach majowych w dzień powszedni o godzinie 17.30, natomiast w niedziele o godzinie 14.30.

W poniedziałek, wtorek i środę będziemy przeżywać dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (są to dawne „dni krzyżowe”). Podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się w tych intencjach.

Poniedziałek – wspomnienie bł. Zofii z Maciejowskich Czeskiej, zakonnicy.

Wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego Patrona Polski.

W piątek dzień szczególnej czci Jezusa Miłosiernego. O 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu – Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo majowe.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Dziękuję za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej składane na tacę oraz w innych formach m.in. na konto parafialne i w kopertach.

Wszystkim przybyłym do naszego kościoła na dzisiejszą Eucharystię: Parafianom i Gościom życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów